Policjanci w Biddeford, mieście w hrabstwie York w stanie Maine w Stanach Zjednoczonych, wykryli nieznaną osobę, która wciąż udaje jednego z policjantów żądających pewnych względów od ludzi i grozi ich aresztowaniem, jeśli się nie zastosują.

Prasa Herald donosi dziś, że policjanci z Biddeford przeprowadzili dochodzenie w sprawie podszywania się pod tę osobę i odkryli, że oszust zmanipulował jego sposób uzyskania dostępu do numeru telefonu wydziału policji i dzwoni do mieszkańców Maine, udając, że telefon pochodzi od policji z Biddeford.

Według uzyskanych informacji, nieznana osoba wcześniej udawała jednego z policjantów o nazwisku Biddeford sierżant Philip Greenwood. To może tylko oznaczać, że podał się za różnych policjantów Biddeford, identyfikując się jako sierżant.

Twierdzi on, że ma nakaz aresztowania ofiary, a następnie żąda pewnej kwoty pieniędzy w Bitcoin, kart podarunkowych lub czeku kasjerskiego. Ta akcja była sprzeczna z działaniami policji w Biddeford.

Zastępca szefa policji, JoAnne Fisk, potwierdziła to w oświadczeniu, zwracając się do społeczeństwa w tej sprawie.

„Policja Biddeford nigdy nie zadzwoni do ciebie i nie zażąda zapłaty gotówki, aby zapobiec twojemu aresztowaniu, Jeśli otrzymasz telefon od kogokolwiek, kto twierdzi, że reprezentuje organy ścigania, co wydaje się być groźne lub nietypowe, zgłoś to do lokalnego wydziału policji“. On powiedział.

W międzyczasie, to już nie jest wiadomość, że cyberprzestępcy wolą Bitcoin lub inne anonimowe waluty kryptograficzne. W czwartek, Coinfomania zgłosił przypadek Rosjanina, który zaproponował zapłacić trochę pieniędzy w Bitcoin Trader jako formę łapówki, aby uzyskać złośliwe oprogramowanie zainstalowane w systemie komputerowym firmy.

17-letni domniemany mistrz za epickim hackiem Twittera w zeszłym miesiącu zebrał ponad 170.000 dolarów Bitcoin od niepodejrzanych ofiar, a później okazało się, że posiada ponad 3 miliony dolarów w Bitcoin.